Župan Občine Šentjur mag. Marko Diaci je 2. aprila podpisal pogodbo z na javnem razpisu izbranim izvajalcem del, ki bo pristopil k izgradnji več kot 11 kilometrov kanalizacijskega sistema za naselja Proseniško, Dole in Trnovec pri Dramljah.
Občina Šentjur je bila z investicijo Dograditev kanalizacijskega omrežja v Občini Šentjur uspešna na razpisu za sofinancerska evropska sredstva (Evropska unija - Next EU). S tem nadaljuje tudi več kot desetletno vlaganje v kanalizacijsko infrastrukturo in priključevanja na zgrajeno centralno čistilno napravo. Slednja je bila zasnovana ravno z namenom za priključke širših območij in ima kapaciteto 13.000 populacijskih enot. Z novimi priključki se bo delovanje čistilne naprave optimiziralo. Kanalizacijo bo gradilo na javnem razpisu izbrano podjetje NIVIG d.o.o. Šoštanj, podpisnik je bil direktor Luka Petrak.
Podpisa pogodbe so se udeležili tudi direktor JKP Šentjur, ki upravlja s čistilno napravo, Matjaž Žmahar in strokovni sodelavec Roman Voga, prav tako predsednika svetov obeh KS, kjer se bo gradilo, Nataša Seničar iz Dramelj ter Leon Mulej iz KS Blagovna. Župan mag. Marko Diaci se je obema zahvalil za dobro sodelovanje pri pridobivanju ustreznih dovoljenj in privoljenj prebivalcev, da se lahko projekt začel izvajati, obenem pa je zaprosil za razumevanje v času gradnje, ki sledi. Prav tako je poudaril ekološki pomen nove pridobitve, saj bo okolje manj obremenjeno z odplakami, kanalizacija bo vse to ustrezno speljala do čistilne naprave. Še posebej je to pomembno, ker gre za območje številnih stoječih voda, ribnikov, ki je tudi del vodozbirnega porečja Voglajne - Savinje in s tem del Nature 2000, ki je pod posebnim okoljevarstvenim režimom.
V okviru projekta bo zgrajenih dobrih 11 kilometrov novega kanalizacijskega omrežja na relaciji Proseniško - Dole - Trnovec pri Dramljah. Načrtovanih je 151 novih priključkov in s tem 351 na novo priključenih populacijskih enot.
Vrednost pogodbenih del znaša dobrih 2,6 milijona evrov, občina je za investicijo pridobila 1 milijon sofinancerskih evropskih sredstev.
Projekt je sofinanciran s strani Evropske unije – Next generation EU na podlagi Javnega razpisa za dodelitev sredstev na ukrepe: Zeleni prehod – Komponenta Čisto in varno okolje: Izboljšanje ukrepov na področju ravnanja z vodo in okoljske infrastrukture (C1 K3), Operacija: Investicije v sistem odvajanja in čiščenja odpadne vode, ki ležijo na manjših aglomeracijah od 2.000 PE« (C1 K3 IH).