V dvorani Ipavčevega kulturnega centra so v petek, 19. maja, pripravili osrednjo prireditev ob 50-letnici delovanja javnega zavoda Vrtec Šentjur.
Na dogodek so se v Vrtcu Šentjur skrbno pripravljali že dalj časa, vendar je bilo vso otroško ustvarjalnost in trud mentoric, vzgojiteljic in pomočnic ter celotnega pedagoškega kadra, težko zajeti v eno samo prireditev. Treba je vedeti, da je vrtec v vseh pogledih še vedno v porastu – trenutno je v vrtcu kar 758 otrok, ki so vključeni v 42 oddelkov v 11 enotah na 13 lokacijah. Gre za rekordno generacijo zadnjega desetletja, za katero skrbi skupno 121 zaposlenih.
Kot je v pozdravnem nagovoru poudaril župan mag. Marko Diaci, je Vrtec Šentjur pomemben zaposlovalec in tudi porabnik proračunskih sredstev. V zadnjih letih je Občina Šentjur še posebej intenzivno vlagala v predšolsko varstvo in vzgojo, izvedenih je bilo kar nekaj investicij. Prelomna je bila izgradnja nove vrtčevske enote v Hruševcu, sledile pa so ji ureditve vrtca na Kalobju, dograditev enote v Dramljah, nato so se zvrstile energetske sanacije v Slivnici, na Planini, v Centru in na Pešnici, prav tako na Blagovni, kjer je bil urejen še prizidek. Župan je v nagovoru spomnil še na mnoge spomine generacij vrtcev ter na spreminjajoče na področju pedagoške stroke vrtčevske vzgoje in varstva, hkrati pa izpostavil pomen delovanja enot po krajih občine in številne možnosti, ki jih otrokom in zaposlenih pri ustvarjanju ter učenju dajejo domače okolje, narava. Zbrane je po sklopu nastopov otrok, ki so pripravili splet plesnih in glasbenih točk z domiselno sceno in kostumografijo, nagovorila ravnateljica Vrtca Šentjur Betka Jelen, med drugim je izrekla zahvale predhodnicam, sodelavkam in sodelavcem, Občini Šentjur, izpostavila pa tudi moto Vrtca Šentjur – Vrtec je kot dom … S svojo točko so se predstavile tudi vzgojiteljice, ki so malčke pred tem uspešno koordinirale, spremljale in spodbujale ob njihovih nastopih.
FOTO: ROBERT GAJŠEK
TAKOLE PA SO JUBILEJ IN PRIREDITEV DOŽIVELI V VRTCU ŠENTJUR:
»Svet, v katerem želim živeti…«
V petek 19.5.2017 smo v IKC Šentjur obeležili 50 let obstoja predšolske vzgoje v Šentjurski občini. Prireditev je potekala pod geslom »Svet, v katerem želim živeti…« , kar so otroci interpretirali skozi svoj gib in glas.
V celotno prireditev smo želeli zajeti vse enote Vrtca Šentjur in jih med seboj povezati, kar nam je omogočila projekcija. Doživeli smo celostno izvedbo programa, katerega so vodili otroci sami ob podpori odraslega. Točke otrok so izhajale iz njih in so bile tako primerne njihovim sposobnostim. Plesali in gibali so se, kolikor sami zmorejo, brez nepotrebnega vodenja, usmerjanja in poseganja odraslih. Ponosni smo na to, da je bila vsa spremljevalna glasba interpretirana v živo s strani strokovnih delavk, dveh zunanjih umetnic in otrok.
Na ta dogodek smo se pripravljali skozi celo šolsko leto. Od koledarja, ki je nastal v decembru, preko publikacije, do same prireditve. Veliko težavo in oviro nam je predstavljalo število obiskovalcev, ki smo jih pričakovali, saj nismo mogli zagotoviti vsem ogled v veliki dvorani IKC. Tukaj so nam priskočili na pomoč Občina Šentjur, sponzorji in Šolski center Celje - Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije. Vsi skupaj so nam omogočili direkten prenos odrskega dogajanja na velik zaslon pred zgradbo IKC.
Še vedno smo pod vtisom petkovega dogodka in naj povzamem z besedami g. Ane Vovk Pezdir, ki je po prireditvi dejala: »Človek si samo želi, da bi ti otroci ustvarili svet, v katerim bi bilo lepo njim - in tudi nam.«
Vesna Tofant, pomočnica ravnateljice