Danes je župan Občine Šentjur mag. Štefan Tisel podpisal pogodbo v višini 1.186.162,00 EUR za dograditev omrežja na Centralno čistilno napravo Šentjur. Na javnem razpisu je bil kot najugodnejši izvajalec za gradnjo izbrano podjetje CM Celje d.d. - Ceste mostovi Celje, Družba za nizke in visoke gradnje v sodelovanju s partnerjem NIVO gradnje in ekologija d.d., Celje.
V imenu slednjega je pogodbo podpisal prokurist Franci Skok, podpisu pa sta prisostvovala tudi Igor Gorjup, direktor Javnega komunalnega podjetja Šentjur in Edvard Peperko, vodja Oddelka za prostorsko načrtovanje in varstvo okolja.
Občina Šentjur, ki je sestavni del Savinjske regije, si je skupaj z drugimi občinami regije zastavila za cilj celostno ureditev odvajanja in čiščenja komunalnih odpadnih voda in varovanja vodnih virov na povodju Savinje.
Na območju zahodnega dela Ponikve, Hotunja, dela naselja Primož, dela Grobelnega, dela Bezovja, zahodnega dela Nove vasi in Gorice pri Slivnici so že zgrajena kanalizacijska omrežja, ki pa se ne zaključijo z odvajanjem na čistilno napravo, ampak z izpustom neprečiščenih odpadnih voda v lokalne vodotoke.
Obenem je bilo v letu 2009 zgrajeno primarno kanalizacijsko omrežje s CČN Šentjur z namenom, da se uredi odvajanje in čiščenje komunalnih odplak v mestu Šentjur ter v vseh zgoraj omenjenih naseljih. Projekt je bil delno financiran s sredstvi EU in sicer iz Kohezijskega sklada.
Občina Šentjur se je z investicijo dograditve kanalizacijskega omrežja na CČN prijavila na peti Javni poziv za predložitev vlog za sofinanciranje operacij iz naslova prednostne usmeritve »Regionalni razvojni programi« razvojne prioritete »Razvoj regij« Operativnega programa krepitve regionalnih razvojnih potencialov 2007-2013 za obdobje 2010-2012« in bila na razpisu uspešna, saj si je pridobila sofinanciranje investicije v višini 85 % stroškov, to je 849.788,00 EUR, preostali del stroškov in DDV bo zagotovila Občina Šentjur iz proračuna.
To bomo dosegli z izgradnjo povezovalnih kanalov v skupni dolžini 3.135 m s pripadajočimi priključnimi objekti in s tem povezali obstoječa kanalizacijska omrežja z novozgrajeno CČN Šentjur preko pravkar zgrajenih zbirnih primarnih kanalov ter s tem omogočili čiščenje komunalnih odpadnih voda iz zgoraj naštetih naselij, ki se sedaj prosto izlivajo v lokalne vodotoke.
Urejena okoljska infrastruktura bo omogočila neposredni hitrejši gospodarski in demografski razvoj obravnavanega področja, predvsem se odpira možnost razvoja turističnih kmetij z ekoturizmom.
»Operacijo delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa krepitve regionalnih razvojnih potencialov za obdobje 2007-2013, razvojne prioritete: Razvoj regij; prednostne usmeritve: Regionalni razvojni programi ter javnega razpisa za izbor operacij Javni poziv za predložitev vlog za sofinanciranje operacij iz naslova prednostne usmeritve »Regionalni razvojni programi« razvojne prioritete »Razvoj regij« Operativnega programa krepitve regionalnih razvojnih potencialov 2007-2013 za obdobje 2010-2012.«
Sofinancerska sredstva so v višini 85% upravičenih stroškov zagotovljena v okviru Operativnega programa krepitve regionalnih razvojnih potencialov 2007-2013 za obdobje 2010-2012.