Od leta 1981 do 1990 so se na podlagi Odloka o priznanjih in plaketah "18. avgust" Občine Šentjur pri Celju (Uradni list SRS, št. 19/81) podeljevale
- plakete občine "18. avgust"
- priznanja občine "18. avgust"
Nagrajenci za leto 1990
Plaketa občine "18. avgust":
- Mirko Zemljič, župnik iz Šentjurja
Priznanje občine "18.avgust":
- Srečko Vouk, Planina
- Franc Trupej, Nova vas
- Jože Zdolšek, Hruševec
- Vinko Artnak, “VIHAR"
Nagrajenci za leto 1989
Plaketa občine "18. avgust":
- Nevenka Cmok, Ul. Tončke Čečeve 16, Šentjur
- DO »KK« - TOZD Trgovska dejavnost
- DO »za opravljanje poslovnih storitev«
- ŽPZ »Skladateljev Ipavcev« Šentjur
Priznanje občine "18.avgust":
- Ivan Oset, “ALPOS”
- Jože Mlakar, Planina
- Janez Kukovič, Botričnica 7, Šentjur
- Edvin Tovornik, Stopče 12, Grobelno
- Marija Šušlec, OŠ “F. Malgaja” Šentjur
- Tatjana Cmok, Knjižnica Šentjur
- Veterinarska postaja Šentjur
Nagrajenci za leto 1988
Plaketa občine "18. avgust":
- Bogdan Knez, Šentjur
- Martin Cmok, Slivnica
- Ivan Žaber, Cesta na Ostrožno 126, Celje
- Vinko Jagodič, Ponikva 14
- Krajevna skupnost Blagovna
Priznanje občine "18.avgust":
- Stanko Gobec, Ponikva
- prof. Franc Klinar, Gregorčičeva 2, Celje
- Silvo Fendre, Brezje ob Slomu, Ponikva
- Milan Štraus, RTG Tratna
- Zdenko Horvat, F. Malgaja 35, Šentjur
- Avgust Vovk, Hotunje, Ponikva
Nagrajenci za leto 1987
Plaketa občine "18. avgust":
- Mirko Čander, Cvetna ulica, Šentjur
- DO »Kmetijski kombinat« Šentjur
- Krajevna skupnost Dobje pri Planini
Priznanje občine "18.avgust":
- Marjan Gradišnik, OŠ Franja Malgaja, Šentjur
- Anton Berglez, Goričica 15 – Obrtna zbornica
- Lenka Kovačič, OŠ Planina
- Štefan Vrečko, Šentjur
- Bela Bukvič, OVS Savinja-Sotla Celje
- Ribiška družina Voglajna
Nagrajenci za leto 1986
Plaketa občine "18. avgust":
- Rado Tržan ml., KK Klavnica
- Krajevna skupnost Ponikva
Priznanje občine "18.avgust":
- Jože Vengust, “ALPOS”- CEVARNA
- Jože Artnak, Javorje 15, Gorica pri Slivnici
- Aktiv mladih zadružnikov Dramlje
- Gasilsko društvo Prevorje
- OŠ »Blaža Kocena« Ponikva
Nagrajenci za leto 1985
Plaketa občine "18. avgust":
- Vinko Mastnak, Ponikva
- Krajevna skupnost Šentjur – Center
- Krajevna skupnost Šentjur – Okolica
- Občinska gasilska zveza
- SKŽŠ – enota Šentjur
- TEHNO – IMPEX Ljubljana
Priznanje občine "18. avgust":
- Anton Komel, Stritarjeva ulica 5, Celje
- Jožica Salobir, Dobje 5
- Slavko Zalokar, Tončke Čečeve 3, Šentjur
- Ivan Slamnik, PTT Celje
- Anton Rataj, Na razgled 7, Šentjur
- Ivan Straže, Krajnčica 41 b, Šentjur
- Anica Hvalec, Črnolica, Šentjur
- Alojz Vrbovšek, Dolga gora, Ponikva
- Gasilsko društvo Planina
- Telovadno društvo »Partizan« Ponikva
- Društvo prijateljev mladine KS Šentjur (center)
- LD »Handil« Dobje
- SOZD MERX Celje – DO »KK« Šentjur(prodajalna gradb.materiala)
Nagrajenci za leto 1984
Plaketa občine "18. avgust":
- Poslovni partnerji podjetja ALPOS iz Poljske
- Kirurški oddelek bolnica Nova Gradiška
- OZD Tajfun
Priznanje občine "18.avgust":
- Anton Kolar, ml., Dramlje
- Zinka Mauer, Ul. II. bataljona 20, Šentjur
- Anton Koželj, st., obrtnik, Šentjur
- Leopold Škorjanc, F. Malgaja 23, Šentjur
- V.P. 4680 Celje
- Telovadno društvo »Partizan« Dramlje
Nagrajenci za leto 1983
Plaketa občine "18. avgust":
- Ferdo Žagar, Planina
- Zlato Vogrič, Ljubljana
- Stanko Feldin, Blagovna
- DO TOLO
- KS Kalobje
Priznanje občine "18.avgust":
- Branko Sekirnik, KK
- Franc Salobir, Dobje
- Avgust Oset, Šentjur
- Gvido Virant, Šentjur
- Jože Zupanc, Blagovna
- Franc Krampl, Šentjur
- GG Celje – TOK Šentjur
Nagrajenci za leto 1982
Plaketa občine "18. avgust":
- Jože Čeh, Šentjur
- Peter Hlastec, Ponikva
- Krajevna skupnost Loka pri Žusmu
- DO EMO Celje
Priznanje občine "18. avgust":
- Franc Bevc, Šentjur
- Jože Vovk, Alpos
- Ivan Borštnik, Ponikva
- Martin Vodušek, Dramlje
- Vinko Ljubej, II. bataljona 5, Šentjur
- DO Bežigrad Ljubljana
Nagrajenci za leto 1981
Plaketa občine "18. avgust":
- Slava Kovačič, Ponikva 10a, Ponikva
- prim. dr. Ivan Moser, Na razgled 12, Šentjur
- Jože Špan, Planina pri Sevnici
- DO Alpos
Priznanje občine "18. avgust":
- Danilo Razboršek, Šentjur
- Jakob Pisanec, Ponikva
- Fanika Ulaga, Šentjur
- Stanko Zupanc, Šentjur, Tolo
- Avgust Mavrin, Trnovec, Šentjur
- Komanda garnizona Maribor
- Krajevna skupnost Planina
Nagrajenci za leto 1980
Nagrada občine:
- Adolf GRAČNER, Planina
- Gasilsko društvo Lokarje
- Moški pevski zbor Dramlje
Priznanje občine:
- Božo ULAGA, Planina
- Drago KRAČUN, Šentjur
- Jože ŽNIDAR, Blagovna
- MERX Celje – TOZD Prodaja Šentjur
- MERX Celje – TOZD gostinstvo Celje
- DO AERO Celje
- DO AUREA Celje
- Obrtno združenje Šentjur
- KPD »Danica« Šentprimož na Koroškem
Nagrajenci za leto 1979
Nagrada občine:
- Franc CERKVENIK, Kalobje
- Avgust BOŽIČ, A.M.Slomška, Šentjur
- Krajevna skupnost Gorica pri Slivnici
Priznanje občine:
- Viktor ing. Hrastnik (Alpos)
- Ciril ŽMAHAR, Ul. talcev 12, Šentjur
- Ljubo Jasnič, Ljubljana
- Stanko Zabukovšek, Ponikva 35
- Alojz Jošt, Dušana Kvedra 26, Šentjur
- Valerija Iskra, D. Kvedra 3, Šentjur
- Jože Pospeh, Ponikva 23
- MDB »M.Zidanšek«
- Podjetje PAP Ljubljana
- PGD Šentjur
Nagrajenci za leto 1978
Nagrada občine:
- Lojze BOLTA, Celje (Rifnik)
- Ivan CENTRIH, Grobelno
- Miha ROMIH, Planina
Priznanje občine:
- Milena JAN, Pod vrbco 12, Šentjur
- Gasilsko društvo Ponikva
Nagrajenci za leto 1977
Nagrada občine:
- Franc Šumer, Proseniško, Šentjur
- Ladislav Najžer, LI Bohor
- DO KK – TOZD Lastna proizvodnja
Priznanje občine:
- Brigada »C.Jerin« - lokalne delovne akcije Resevna
- Mladinska ekipa brigadirjev Požega
Nagrajenci za leto 1976
Nagrada občine:
- Alojz Plahuta, Kalobje
- Krajevna skupnost Prevorje
- Pevski zbor Ponikva
Priznanje občine:
- Nuša Vrečko, Pod vrbco 8, Šentjur
- Tone JENŠTERLE, Ul. XIV. Divizije, Šentjur
- RO RK Slovenije – Ljubljana
- OO RK Ljubljana – Šiška
- Brigade MDA KOZJANSKO (76, 77, 79, 82,..)
- RK ZSMS – Ljubljana
Nagrajenci za leto 1975
Nagrada občine:
- Vinko Jagodič, Ponikva
- Peter HLASTEC, Ponikva
- Jože PEČENKO, Šentjur
Priznanje občine:
- Srečko Pratnemer
- Vinko Žlender, Loka pri Žusmu
- Rado Tržan st., Planina
- Alojz Novak, Vrbno
- Rudi Urbajs, Šentjur
- Milan Štancer, Maribor
Nagrajenci za leto 1974
Nagrada občine:
- Stana Šešerko, Franja Malgaja 32, Šentjur
- Karl Pajk, Planina
- Gasilsko društvo Šentjur
- Prosvetno društvo Dobje
- Moški pevski zbor »Skladateljev Ipavcev« Šentjur
Nagrajenci za leto 1973
Nagrada občine:
- Rudi Drame, Loka pri Žusmu
- Ernest Rečnik, Šentjur
- Norbert Kincl, Šentjur
Nagrajenci za leto 1972
Nagrada občine:
- Dragica Rauter, Ul. skladateljev Ipavcev 24, Šentjur
- Ladislav Grdina, Prešernova ulica 32, Šentjur
- Ivan Zdolšek, Planina
Nagrajenci za leto 1971
Nagrada občine:
- Rudolf Šalej, Šentjur
- Jože Perčič, Planinska vas
Nagrajenci za leto 1970
Nagrada občine:
- Francka Vidovič, Šentjur
- Rudi Korenjak, Lokarje
- Ivan Tovornik, Planina
Nagrajenci za leto 1969
Nagrada občine:
- Ivan Salobir, Dušana Kvedra 35, Šentjur
- Jože Gaberšek, Šentjur
- Gasilsko društvo Slivnica